معیارهای ارزیابی محتوای درسی مبتنی بر جهت گیری های روانشناختی اسنتد تحولی در ابعاد هیجانی و ارادی یادگیرنده

اشعری, زهرا and مظاهری, حسن (2016) معیارهای ارزیابی محتوای درسی مبتنی بر جهت گیری های روانشناختی اسنتد تحولی در ابعاد هیجانی و ارادی یادگیرنده. In: The 2nd National Conference on School Psychology - 2016, Ardabil.

[img] Text
025.pdf

Download (643kB)
Official URL: http://uma.ac.ir

Abstract

-

Item Type: Conference or Workshop Item (Paper)
Persian Title: معیارهای ارزیابی محتوای درسی مبتنی بر جهت گیری های روانشناختی اسنتد تحولی در ابعاد هیجانی و ارادی یادگیرنده
Persian Abstract: تدوین محتوای درسی یکی از زیرمجموعه های فرایند برنامه ریزی درسی است که از مبانی جامعه شناختی، روان شناختی و علمی ارتزاق می¬کند. لذا دست یافتن به معیارهای ارزیابی محتوا بر اساس هر یک از این مبانی، گامی در جهت بهبود کتب درسی است. در این راستا این مقاله، پژوهش را با طرح دو پرسش‎ دنبال کرده است: 1. جهت‎گیری‎های اصلی گزاره های روانشناختی اسناد تحولی در ابعاد هیجانی و ارادی یادگیرنده چیست؟ 2. معیارهای روانشناختی ارزیابی محتوای درسي، در ابعاد هیجانی و ارادی یادگیرنده کدامند؟ روش این پژوهش، تحلیلی – استنتاجی بوده است. در بعد هیجانی، سه مورد و در بعد ارادی، دو مورد، جهت‎گیری اصلی بدست آمد. سپس در بعد هیجانی بیست و دو معیار و در بعد ارادی شامل سیزده معیار ارائه شد. معیارهای بدست آمده توسط متخصصان امر، اعتباربخشی شد. معیارهای بدست آمده، قابلیت ارزیابی کتب درسی را در رابطه با روانشناسی یادگیری و بر اساس مواضع اصلی اسناد تحولی رشد فراهم کرد.
Subjects: Divisions > Conferences > The 2nd National Conference on School Psychology - 2016
Conferences > The 2nd National Conference on School Psychology - 2016
Divisions: Conferences > The 2nd National Conference on School Psychology - 2016
Subjects > Conferences > The 2nd National Conference on School Psychology - 2016
Date Deposited: 02 Dec 2019 10:42
Last Modified: 02 Dec 2019 10:42
URI: http://repository.uma.ac.ir/id/eprint/10111

Actions (login required)

View Item View Item