«مطالبه¬گری»: نقطة عزیمتی برای تحول در برنامه درسی نظام تعلیم و تربیت مبتنی برآموزه های انقلاب اسلامی ایران

نقره ای, مرتضی and امین خندقی, مقصود and سعیدی رضوانی, محمود (2019) «مطالبه¬گری»: نقطة عزیمتی برای تحول در برنامه درسی نظام تعلیم و تربیت مبتنی برآموزه های انقلاب اسلامی ایران. In: The 1st National Conference of the Future School - 2019, 2019, Ardabil.

[img] Text
C-00256-AB.pdf

Download (882kB)
Official URL: http://uma.ac.ir/

Abstract

-

Item Type: Conference or Workshop Item (Paper)
Persian Title: «مطالبه¬گری»: نقطة عزیمتی برای تحول در برنامه درسی نظام تعلیم و تربیت مبتنی برآموزه های انقلاب اسلامی ایران
Persian Abstract: در مطالعة حاضر، با بررسی مفهوم مطالبه گری در ادبیات حوزه های مختلف اعم از علوم سیاسی و جامعه¬شناسی، پیوند وثیق میان مطالبه گری و گفتمان سازی، به عنوان نقطة عزیمتی برای ورود این مفهوم به عرصة تعلیم و تربیت و برنامه درسی نتیجه گیری شد. سپس به منظور تبیین بیشتر مفهوم «مطالبه گری»، به مطالعة آن مبتنی بر آموزه های انقلاب اسلامی و بررسی ابعاد مفهومی و سطوح آن بر اساس لایه های وجودی و ابعاد تربیتی انسان، مبتنی بر آراء متفکرین و متقدمین انقلاب اسلامی، پرداخته شد. در نهایت این نتیجه حاصل شد، که طرح مفهوم مطالبه گری در سه ساحت وجودی فرد و جامعه، مبتنی بر آموزه های انقلاب اسلامی، با توجه به ماهیت نقادانه نسبت به وضع موجود و نگاه آرمانی آن به وضع مطلوب، نقطة عزیمتی برای تحول در برنامه درسی نظام تعلیم و تربیت محسوب می شود.
Subjects: Divisions > Conferences > The 1st National Conference of the Future School - 2019
Conferences > The 1st National Conference of the Future School - 2019
Divisions: Conferences > The 1st National Conference of the Future School - 2019
Subjects > Conferences > The 1st National Conference of the Future School - 2019
Date Deposited: 11 Dec 2019 09:49
Last Modified: 11 Dec 2019 09:49
URI: http://repository.uma.ac.ir/id/eprint/10660

Actions (login required)

View Item View Item