مقایسه اعتماد بین شخصي و احساس مثبت به همسر بر اساس نوع پایبندی زوجین به جهت گیری مذهبی در کارمندان دانشگاه علوم پزشکی

عسکری پور, محبوبه and صباحی, عبدالرضا (2019) مقایسه اعتماد بین شخصي و احساس مثبت به همسر بر اساس نوع پایبندی زوجین به جهت گیری مذهبی در کارمندان دانشگاه علوم پزشکی. In: 2nd National Conference on Social Harms 2019.

[img] Text
I-00216-AB.pdf

Download (1MB)
Official URL: http://uma.ac.ir/

Abstract

-

Item Type: Conference or Workshop Item (Paper)
Persian Title: مقایسه اعتماد بین شخصي و احساس مثبت به همسر بر اساس نوع پایبندی زوجین به جهت گیری مذهبی در کارمندان دانشگاه علوم پزشکی
Persian Abstract: ازدواج يك امر اجتماعي است كه پايه و اساس ارتباط و سبب ساز ايجاد كانون خانواده ميباشد که داشتن احساس مثبت به همسر و اعتماد از مهمترین مسائل در شروع یک زندگی مشترک می باشد. لذا این پژوهش با هدف مقایسه اعتماد بین شخصي و احساس مثبت به همسر بر اساس نوع پایبندی زوجین به جهت گیری مذهبی درونی و بیرونی انجام شده است. این مطالعه یک تحقیق توصیفی از نوع همبستگی می باشد که نمونه ای به حجم 200 نفر از بین کارمندان دانشگاه علوم پزشکی کرمان به روش نمونه گيري تصادفی طبقه بندی شده انتخاب شد. داده‌ها با استفاده از پرسشنامه های احساس مثبت به همسر، پرسشنامه جهت گیری مذهبی آلپورت و پرسشنامه اعتماد بین شخصی – مردان و پرسشنامه مقیاس اعتماد بین شخصی – زنان ، جمع‌آوري شدند. داده‌ها با استفاده از نرم افزار SPSS22 و تحلیل واریانس چند راهه (MANOVA) تحلیل شدند. نتایج این پژوهش نشان داد شباهت زوجین از لحاظ پایبندی به مذهب در زندگی زوجین از نظر اثر در اعتماد بین شخصی و احساسات مثبت به همسر نقش مهمی دارد.
Subjects: Divisions > Conferences > 2nd National Conference on Social Harms 2019
Conferences > 2nd National Conference on Social Harms 2019
Divisions: Conferences > 2nd National Conference on Social Harms 2019
Subjects > Conferences > 2nd National Conference on Social Harms 2019
Date Deposited: 11 Jan 2020 08:56
Last Modified: 11 Jan 2020 08:56
URI: http://repository.uma.ac.ir/id/eprint/10985

Actions (login required)

View Item View Item